Česky English
Referenční projekty Novinka
Akvizice portfolia nemovitostí – Praha
Apel reprezentoval privátního investora v procesu akvizice nemovitostního portfolia v centru Prahy.
Vice...
Novinka
APEL zastupoval FIC při prodeji průmyslového areálu
Globální společnost FIC (First International Computers) zadala APEL Properties prodej rozsáhlého průmyslového areálu v Praze.
Vice...
Novinka
APEL zrealizoval nákup průmyslové zóny v Bratislavě
Společnost APEL Properties zastupovala belgickou developerskou a investiční skupinu při koupi průmyslového areálu u Bratislavy.
Vice...
Novinka
Bytový dům Jemnická
Bytový dům vznikl přestavbou a nástavbou existujícího výrobního objektu....
Vice...
Novinka
Bytový projekt Děvínské výhledy
Děvínské výhledy je nádherný projekt nástavby tří existujících bytových domů....
Vice...
Novinka
LUMA Uhříněves
LUMA byla původně velkoobchod a síť prodejen s keramikou....
Vice...
Novinka
Polyfunkční dům Křižíkova 71
Projekt polyfunkčního domu Křižíkova 71 se nachází v Karlíně poblíž metra Křižíkova a po dokončení nabídne cca 3000 m2.....
Vice...
Novinka
Průmyslový areál Pergamentka
Tento projekt byl to tak trochu oříšek. Bylo to místo, kam tehdejší Praha...
Vice...
Novinka
Václavka
Tento projekt byl připravován naší sesterskou společností, firmou Luma...
Vice...
Novinka
Vila Pelléova
Vila Pelléova vznikla oddělením od souhoru pozemků u Americké rezidence v Praze 6...
Vice...
Detail projektu

Průmyslový areál Pergamentka


Tento projekt byl připravován naší sesterskou společností, firmou Luma. APEL zastupuje společnost Luma při jednáních se všemi zájemci.

Tento projekt byl to tak trochu oříšek. Bylo to místo, kam tehdejší Praha moc nedohlédla, a byla to periferie a tam se rozvíjel ranný kapitalismus, vše se vypouštělo kam to jen šlo, do řeky i do země. Nakonec tam byla za socialismu opravna strojů a pak tiskárna.

Po nákupu, bylo třeba udělat ekologický audit, areál vyčistit od zbytků předchozích činností. A že těch zbytků byly desítky velkých nákladních aut. Pak stabilizovat přípojky, zavést pořádek do trafostanice, oživit ji, zavést telefony, opravit střechy, ploty a přivábit nové nájemníky a začít hospodařit a vytvářet jim podmínky pro život. Začít s ostrahou a provozem.

S areálem jsme měli smělé plány. Viděli jsme tam už výstavbu dominantní budovy, se zachováním přímého sjezdu z magistrály. Ale byly to myšlenky moc odvážné a neodpovídaly době. To přichází až teď a to je cca o deset let později.

Pak přišel nájemník, ze kterého se vyklubal kupec a areál byl jako poměrně stabilizovaný prodán. Hlavně se cenila naše práce s ekologií. Nový vlastník je tam dodnes a jeho reklamy Self storage je vidět ze severojižní magistrály stále.

Byla to dlouhá, těžká a vysilující práce a v té době nám připadalo jedině správné, prodat a trochu si odpočinout, než se zase začne s něčím jiným.
LOKACE na www.mapy.cz

Kontaktujte nás prosím zde.